![]() |
| Várakozás |
Aztán egyre jobban lezdte fájlalni, minden mozdulatra felszisszent, meg egyéb hangokat adott ki fájdalmában, így aztán ebéd helyett, egy óra körül úgy döntöttünk, hogy bemegyünk a Cavell-be, az ügyeletre.
Sajnos, már visszajáró vendégként, jól ismertem a járást, de igencsak meglepődtem, hogy mennyien vannak. Egy kisbabás párt magunk elé is engedtünk, de aztán a váróban felfedeztük, hogy van még legalább 3 másik egy éven aluli kisgyermek a szüleivel. Igazándiból nem látszottak különösebben betegnek, valószínűleg lázasok lehettek (és első gyerekek) így a szüleik elhatározták, hogy bejönnek valük a kórházba.
Vártunk legalább két órát, ami elég eseménytelenül telt: Panni játszott a telefonomon, én pedig hol szundikáltam, hol Panninak válaszoltam a kérdéseire. Még Chanourri doktort is láttam, aki annak idején vizsgált meg, amikor a dobhártyám perforálódott.
Aztán jött végre egy szimpatikus doki, de egy másik váróba vitt csak minket és mondta, hogy elnézést kér a várakozás és a helyszín miatt, de nagyon sokan vannak és minden vizsgáló foglalt (pedig tudomásom szerint van legalább 4 vagy 5). Megnézte Panni nyakát és megállapította, hogy izomhúzódása van. Itt és itt is van néhány jó leírás magyarul. Itt meg egy rövidke videó, hogy mennyi izom is van a nyakban és hányfelé is kapcsolódnak:
![]() |
| Gallérral |
Na meg persze tartózkodjon minden erőltetéstől, így aztán a holnapi és csütörtöki úszás már biztosan kiesett, a pénteki tesi óra szintén. Hogy a jövő hétre mennyi marad a húzódásból, az még nem látható előre, de reméljük, hogy a gallér és a pihentetés megteszi a hatását.








